Home » , » HOCHEI: 3-4 după loviturile de departajare, al doilea amical cu Corona

HOCHEI: 3-4 după loviturile de departajare, al doilea amical cu Corona

Meciul doi dintre Dunărea și Corona Brașov, de la Galați, s-a încheiat cu victoria brașovenilor, 4-3 după ce s-au executat loviturile de departajare. Oaspeții au deschis scorul rapid, în minutul 2, însă după două minute Dunărea a egalat prin Vladimir Lantos. Scorul primei treimi, 1-2, a fost stabilit de cei de la Corona prin golul marcat în minutul 16.

În debutul reprizei a doua, minutul 23, Dunărea a egalat la 2 prin Pal Zoltan, după care a trecut în avantaj 3-2,, minutul 31, prin golul lui Phil Buschbacher, 3-2 fiind și scorul de la finalul celei de a doua reprize. În ultima treime au mai marcat doar cei de la Corona, minutul 4-4, astfel că la finalul celor 60 de minute socrul era egal 3-3 și s-a trecut direct la loviturile de departajare fără prelungiri. Cele trei lovituri de departajare au fost ratate de Dunărea prin: Vladimir Lantos, Robert Krajci și Phil Buschbacher, iar cei de la Brașov au transformat unul din cele trei penalty shots.