Home » , » HOCHEI: Dunărea a pierdut primul amical cu Corona Brașov

HOCHEI: Dunărea a pierdut primul amical cu Corona Brașov

Primul meci din cele două jocuri amicale dintre Dunărea și Corona Brașov, ce sunt programate în acest final de săptămână la Galați a fost pierdut de Dunărea 1-5. După o primă repriză încheiată la egalitate 0-0, Dunărea a deschis socrul în minutul 24 prin Robert Krajci. Brașovenii au egalt un minut mai târziu iar peste alte două minute au trecut în avantaj 2-1, acesta fiind și scorul al a doua pauză. În ultima treime Corona Brașov a mai marcat de trei ori astfel că scorul final a fost 1-5 (0-0, 1-2, 0-3).

Mânie, de la ora 16.00, este programat al doilea meci dintre cele două echipe. Intrarea spectatorilor va fi liberă!