Home » , » HOCHEI: Una calda, alta rece. 2-5 cu Progym în Campionatul Național

HOCHEI: Una calda, alta rece. 2-5 cu Progym în Campionatul Național

Meciul șapte, din seria celor opt consecutive de pe teren propriu, a fost pierdut de hocheiștii de la Dunărea 2-5 (0-2, 0-2, 2-1) cu cei de la Progym Gheorgheni, asta după ce ieri, în primul meci al dublei, Dunărea a trecut cu 7-3 de harghiteni.

După două reprize Progym Gheorgheni conducea cu un neverosimil 4-0! De partea cealaltă portarul de azi al harghitenilor, Szakacs Szabolcs, nu prea a avut ce apăra, cu excepția unei situații unu la unu cu Phil Bushbacher în partea secundă. În debutul reprizei a treia, de altfel oaspeții au marcat în debutul celor trei reprize, Progym s-a distanțat la 5-0. Dunărea a marcat primul gol târziu în minutul 50, prin Szocs Szabolcs din pasa lui Lorincz Levente. Al doilea gol de azi al Dunării a fost marcat cu 48 de secunde înainte de finalu meciului de Mihaly Ede din pasa lui Ondrej Rusnak și Hildebrand Szabolcs