Home » » FOTBAL: FC Universitatea a rezistat o repriză la Constanța

FOTBAL: FC Universitatea a rezistat o repriză la Constanța

Echipa de fotbal feminin a orașului, FC Universitatea, a înregistrat a doua înfrângere din acest sezon. În etapa a III-a din Liga I FC Universitatea a jucat la Constanța, cu Selena SN. Deși la pauză scorul era egal 2-2 la finalul jocului gazdele s-au impus cu 5-3. Foarte important de menționat, în repriza a doua portarul titular Roxana Pazargic s-a accidentat iar în poartă a intrat una din jucătoarele de câmp Georgiana Stratu.

Pentru FC Universitatea cele trei goluri au fost marcate de jucătoarea de 15 ani Carmen Marcu. După trei etape din Liga I, seria I, FC Universitatea este pe locul cinci, în clasament cu 3 puncte, golaveraj 14-9, 11 din goluri fiind marcate de Carmen Marcu.  În etapa a IV-a, 16 octombrie, FC Universitatea va juca pe teren propriu cu Armonia Dolhești.

FC Universitatea: Roxana Pazargic- Irina Ivan, Alexandra Ivan, Eugenia Gherghișan, Elena Ivan -Valentina Ivan, Roxana Ioan, Silvia Oană -Georgiana Stratu, Andreea Surcica - Carmen Marcu. Au mai intrat: Mădălina Sfinteş, Georgiana Bobocea, Laura Pamfile, Mirela Ciobotaru, Iulia Mihalea. Antrenor: Gabi Călinescu. Au lipsit: Elena Dragomir și Elena Tutuianu.