FOTBAL: Metalosport părăsește Cupa

13
Echipa gălățeană de fotbal din Liga a III-a, Metalosport s-a oprit în 16-imile Cupei României. Într-un meci disputat pe teren propriu, stadionul ”Dunărea”, gălățenii au pierdut la limită 0-1, la pauză 0-0, jocul cu Luceafărul Oradea, echipă din Liga a II-a. Singurul gol, al meciului a fost marcat de bihoreni în minutul 65 din lovitură de pedeapsă.
Antrenorul Mihai Ciobanu a trimis în teren echipa: Jalbă-R. Oprea, Cîrjă, Gîță, Răgălie, Milea, Munchiu, Iancu, Constantinescu, Mihu, Bahnașu. Au mai jucat: Perju, Istrate și Anastasie, toți trei intrați în minutul 68.
Pentru Metalosport urmează un nou joc pe teren propriu, sâmbătă, 29 octombrie, de la ora 15.00, gălățenii vor juca în Liga a III-a cu cei de la AFC Hărman.