Home » , » FOTBAL: Mihai Ciobanu, despre prima înfrângere din acest sezon a Metalosport

FOTBAL: Mihai Ciobanu, despre prima înfrângere din acest sezon a Metalosport

sursa foto: fcmetalosportgalati.ro
La Lider Sportiv, Pro FM Lider FM, antrenorul de la Metalosport, Mihai Ciobanu, a vorbit despre priam înfrângere din acest sezon a echipei gălățene de Liga a III-a. ”În primele 30 de minute celor de la Râmnicu Sărat le-a ieșit tot ce se putea, au avut și șansă la primul gol, portarul nostru nu a fost într-o zi prea bună, iar la pauză s-a intrat cu 2-0. De acolo e mai greu de întors, gazdele au făcut un joc de genul ”focu la ei”, la ruperea jocului, cam asta a fost desfășurarea meciului”, a spus Mihai Ciobanu.

În etapa VI-a din Liga a III-a Metalosport a înregistrat prima înfrângere stagională 0-3 pe terenul celor de la Olimpia Râmnicu Sărat. După șase etape din seria I, Liga a III-a, Metalosport este pe locul șapte cu 10 puncte din cinci jocuri. Pentru Metalosport urmează un nou meci în deplasare, sâmbătă, 15 octombrie, de la ora 15.00, echipa pregătită de Mihai Ciobanu va juca derby-ul județean de la Valea Mărului cu Avântul.