Home » , » BASCHET: Phoenix a pierdut meciul de la Timișoara

BASCHET: Phoenix a pierdut meciul de la Timișoara

În etapa a VII-a din LNBM echipa masculină a clubului Phoenix a pierdut meciul disputat vineri la Timișoara. Echipa pregătită de Florin Nini a pierdut 93-76 cu cei de la BCM SCM Timișoara. Gazdele au câștigat primul sfert 28-17, în sfertul secund s-au impus 19-16, astfel că la pauza mare Phoenix avea de recuperat 13 puncte, 33-47. Gazdele s-au apropiat de victorie după sfertul trei încheiat 25-16, iar Phoenix s-a impus în ultimul parțial al meciului 27-21.

Cel mai bun marcator al jocului a fost Milos Bojovic cu 22 de puncte. Ceilalți marcatori de la Phoenix au fost: Jamel Waters 11p, Adrian Guțoaia 11p, Milan Milovanovic 9p, Cătălin Vlaicu 5p, Andrei Petică, Iosif Pârlog, câte două.

În clasamentul la zi din LNBM Phoenix este pe locul 11 cu șase puncte din patru jocuri. Următorul meci pentru Phoenix este programat miercuri, 16 noiembrie, pe teren propriu, restanța cu CSU Sibiu.