Home » , » HOCHEI: 5-6 în al doilea meci de la Gheorgheni

HOCHEI: 5-6 în al doilea meci de la Gheorgheni

Al doilea meci de la Gheorgheni, cu Progym, a fost pierdut de hocheiștii de la Dunărea 5-6, chiar dacă gălățenii au condus de două ori 1-0 și 2-1 și au revenit în finalul meciului de la 2-6 la 5-6. Primele două reprize s-au încheiat la egalitate 1-1. În repriza a treia Progym a marcat de patru ori consecutiv în primele nouă minute distanțându-se la 6-2, însă Dunărea a revenit în ultima parte a jocului a marcat de trei ori consecutiv până la 6-5.

Cele cinci goluri din jocul de azi pentru Dunărea au fost marcate de Phil Bushbacher, din pasa lui Attila Goga(1-0), Anton Cristian Popa, ajutat de Adrian Irimia și Alexandru Cristian Munteanu (2-1), Hildebrand Szabolcs, din pasa lui Botond Flinta, (6-3), Pal Zoltan din pasa lui Vitali Donika (6-4), Alexandru Cristian Munteanu, ajutat de Pal Zoltan și Robert Krajci (6-5).

Dunărea:

Bogdan Popa, Laszlo Arnold-portari;

Tamas Nandor, Hildebrand Szabolcs, Tomas Devecka, Attila Goga, Botond Flinta, Alexandru Ionuț Munteanu-fundași;

Anton Cristian Popa, Bogdan Neagoș, Robert Krajci, Alexandru Cristian Munteanu, Levente Lorincz, Mihaly Ede, Phil Bushbacher, Szocs Szabolcs, Vitali Donika, Pal Zoltan, Adrian Irimia-atacanți;

Marius Trandafir, Teodor Mocanu-antrenori.