Home » , » HOCHEI: Dunărea a pierdut primul meci cu miză dublă de la Miercurea Ciuc

HOCHEI: Dunărea a pierdut primul meci cu miză dublă de la Miercurea Ciuc

Primul meci cu miză dublă de la Miercurea Ciuc, ce contează pentru Campionatul Național de Seniori și Liga Mol, a fost pierdut de hocheiștii de la Dunărea 2-5 (0-1, 2-4, 0-0), cu Sport Club Miercurea Ciuc.

După o primă repriză încheiată în avantaj 1-0 de gazde, harghitenii și-au adjudecat victoria în treimea secundă încheiată 4-2. Dunărea a marcat de două ori în repriza a doua, a revenit la 2-1 prin golul marcat de Botond Flinta, ajutat de Robert Krajci și Ondej Rusnak, și la 4-2 după golul marcat de Hildebrand Szabolcs, din pasa lui Szocs Szabolcs, ambele goluri marcate în superioritate numerică.