Home » » VOLEI: Arcada s-a calificat în semifinalele Cupei

VOLEI: Arcada s-a calificat în semifinalele Cupei

Pentru al doilea sezon consecutiv echipa masculină de volei Arcada s-a calificat în careul de ași al Cupei.  În manșa retur a sferturilor de finală a Cupei, Arcada  s-a impus cu 3-2, la București, pe terenul celor de la Steaua. Arcada a câștigat primul set 25-21, Steaua a egalat după ce a câștigat setul secund cu același scor 25-21. În al treilea set Arcada s-a impus 25-16 ceea ce a fost echivalent cu calificarea în semifinale. Steaua a egalat la 2 în meci după ce a câștigat setul secund 25-21, iar ultimul parțial a fost câștigat de Arcada 15-10.

Cu două victorii 3-0 la Galați și 3-2 la București, Arcada a obținut calificarea în semifinalele Cupei României. În semifinale gălățenii vor juca cu SCM U Craiova-campioana României. Meciul tur este programat pentru, 25 ianuarie, iar returul pentru 8 februarie.

Până la duelul din semifinalele Cupei Arcada și SCM U Craiova se vor întâlni în etapa a IX-a din Divizia A1, sâmbătă, 26 noiembrie, de la ora 17.00, la Sala Sporturilor ”Dunărea”.