Home » » FUTSAL: Etapă de pauză pentru United în Liga I. Tineretul joacă la Călărași

FUTSAL: Etapă de pauză pentru United în Liga I. Tineretul joacă la Călărași

În Liga I de futsal sunt programate între 3 și 4 decembrie meciurile din etapa a XIV-a, a doua din retur. Liderul ligii United va sta în etapa cu numărul 14 din cauza numărului impar de echipe din prima ligă. Înaintea jocurilor din a doua etapă a returului United conduce în Liga I cu 28 de puncte din 12 jocuri, 9 victorii, o remiză, două înfrângeri, golaveraj 45-25, gălățenii au trei puncte dar și un meci în plus față de echipa de pe locul doi Autobergamo Deva. Următorul joc în Liga I pentru United este programat pe teren propriu cu Muncitorul Reșița.

În timp ce echipa de seniori are etapă de pauză cealaltă echipă de futsal a clubului United, juniorii sub 19 ani vor juca duminică, 4 decembrie, la Călărași, cu Dunărea, în etapa a VI-a din campionatul rezervat tinerilor sub 19 ani. După cinic etape din Campionatul de tineret sub 19 ani United este pe locul patru, ultimul, în seria a II-a cu trei puncte din cinci jocuri.