Home » » FUTSAL: United revine în fruntea Ligii I după victoria categorică cu Muncitorul Reșița

În prologul etapei a XV-a din Liga I de futasl, ultima etapă din acest an, echipa gălățeană United a obținut a zecea victorie stagională. Echipa pregătită de David Asandei s-a impus 5-0 (2-0) cu Muncitorul Reșița și a revenit pe primul loc în Liga I, cel puțin până luni când Autobergamo Deva va juca cu FK Odorheiu Secuiesc.

Scorul pauzei a fost 2-0 prin golurile marcate de Emanuel Moldoveanu în primele două minute ale jocului. În debutul părții secunde United a marcat pentru 3-0 prin Andrei Apostol, iar în final a ieșit din nou al rampă Emanuel Moldoveanu cu alte două goluri. United a mai irosit câteva ocazii de a marca, cea mai mare Andrei Crăciun a trimis în bară. Chiar dacă oaspeții au încheiat fără gol pe tabelă echipa din Reșița și-a creat mai multe ocazii de a marca dar cei doi portari gălățeni Wellington și Păduraru, au intervenit, iar când portarul era bătut oaspeții au trimis în bară.

United: Wellingotn da Silva, Ionuț Păduraru-portari;