Home » , » HOCHEI: 13-4 în al doilea meci restant cu Sportul

HOCHEI: 13-4 în al doilea meci restant cu Sportul

Hocheiștii de la Dunărea au câștigat și al doilea meci restant cu Sportul Studențesc din prima etapă a turului I. După victoria de ieri 15-3 astăzi gălățenii s-au impus cu 13-4. După prima repriză Dunărea avea avantaj minim 2-1, însă în partea secundă băieții lui Marius Trandafir s-au impus 5-0 iar ultima treime a fost câștigată 6-3.

Cel mai bun marcator al jocului a fost Vitali Donika cu patru puncte, trei goluri și o pasă decisivă. Ceilalți marcatori de azi de la Dunărea au fost: Ondrej Rusnak 4 puncte (1+3), Hildebrand Szabolcs 3 puncte (2+1), Tomas Devecka 3 puncte (1+2), Bogdan Neagoș 3 puncte (1+2), Phil Bushbacher 3 puncte (3 pase), Erik Bendar 3 puncte (3 pase), Levente Lorincz  2 goluri; Pal Zoltan 2 puncte (1+1), Pal Zsombor 2 puncte (1+1), Alexandru Ionuț Munteanu 2 puncte (1+1), Adrian Irimia o pasă decisivă. Sportul a marcat prin Iani Jugurică (2-1), Marian Ghiță (8-2, 10-4, primul gol din șut de penalitate) și Gabriel Caval (9-3)

Față de jocul de ieri Dunărea a făcut câteva schimbări în lotul de jucători care au evoluat. În poartă din primul minut, până la jumătatea meciului, a intrat Laszlo Arnold, iar în câmp au evoluat Tomas Devecka, Botond Flinta, Lorincz Levente sau Pal Zoltan.