Home » , , » HOCHEI: Gladiatorii au învins, în prelungiri, CSȘ Gheorgheni

HOCHEI: Gladiatorii au învins, în prelungiri, CSȘ Gheorgheni

Juniorii sub 16 ani de la Dunărea au câștigat primul meci din returul Campionatului Național al juniorilor II. Echipa gălățeană a învins 3-2 (0-0, 2-0, 0-2, 1-0), după o repriză de prelungiri, echipa similară a Clubului Sportiv Școlar din Gheorgheni, într-un meci disputat pe Patinoarul ”Dunărea”.

După ce Dunărea a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Remus Gheorghe, din pasa lui Raul Maftei, și Denis Diaconu, ajutat de Raul Maftei și Remus Gheorghe, harghitenii au egalat la doi în ultima repriză și au împins meciul în prelungiri. În repriza suplimentară, după 1.23 minute de joc, Victor Florea, din pasa lui Remus Gheorghe, a marcat golul victoriei gladiatorilor. Datele statistice complete ale jocului aici.

Mâine, duminică, 18 decembrie, de la ora 11.45 este programat al doilea meci dintre cele două echipe.