Home » , , » HOCHEI: Gladiatorii au pierdut primul meci cu CSȘ Miercurea Cuic

HOCHEI: Gladiatorii au pierdut primul meci cu CSȘ Miercurea Cuic

Echipa de juniori sub 18 ani Gladiators Dunărea Galați a pierdut primul meci, din cele două, din etapa a II-a, returul I, din Campionatul Național al Juniorilor sub 18 ani. Gladiatorii au pierdut 1-4 (1-0, 0-4, 0-0) cu echipa similară a Clubului Sportiv Școlar din Miercurea Ciuc.

Singurul gol al gălățenilor a fost marcat în minutul 17 al primei reprize de Victor Florea, pentru 1-0. Mâine, joi 22 decembrie, de la ora 10.30, este programat meciul secund al dublei dintre Dunărea și CSȘ Miercurea Ciuc.

Dunărea: Adrian Ionescu, Ionuț Cristian Andrișoi-portari;

Marian Buholteanu, Florin Claudiu Mladin, Adrian Alexandru Olenici, Eduard Raul Caranfil, Andrei Alexandru Andrișoi, Macar Bradcenco-fundași;

Remus Gheorghe, Victor Florea, Anton Ciobanu, Marian Gabriel Coman, Robert Andrei Rusu, Adrian Alexandru Lefterache, Edward Andrei Bosna, Andrei Ghetau, Cristi Mihail Dumitran, Denis Petre Diaconu-atacanți;

Antrenor: Cristi Munteanu