Home » , , » HOCHEI: Înfrângere la limită pentru ”gladiatori” în primul meci cu Corona Brașov, CN juniori I

Primul meci din ”dubla” de la Galați dintre Gladiators Dunărea Galați și Corona Brașov a fost pierdut de juniorii gălățeni la limită 6-7. După o primă repriză încheiată la egalitate 3-3, Corona a câștigat partea secundă 3-1, în timp ce Dunărea s-a impus în ultima repriză 2-1.

Pentru ”gladiatori” golurile au fost marcate de: Andrei Ghetau (1-2), Adrian Alexandru Lefterache (patru: 2-2, 3-3, 4-3, 6-7), Denis Petre Diaconu (5-7).

Mâine, de la ora 10.30, la Patinoarul ”Dunărea”, este programat meciul doi al dublei cu Corona Brașov în Campionatul Național al juniorilor I, sub 18 ani.