Home » , , » FOTBAL: În Liga a III-a, Metalosport a pierdut acasă cu Aerostar Bacău, Sporting Liești a remizat la Chiscani

În Liga a III-a s-au disputat al finalul săptămânii trecute meciurile din etapa a 17-a, runda secundă din retur. La fel ca în prima parte din retur au jucat doar două din cele trei echipe gălățene, Avântul Valea Mărului a sta din cauza numărului impar de echipe din serie.

La Galați, pe stadionul ”Dunărea”, Metalosport a jucat cu echipa de pe locul 5, Aerostar Bacău și a pierdut meciul cu scorul 0-2 la pauză 0-0. Cealaltă echipă gălățeană care a jucat în runda secundă din retur, Sporting Liești, a încheiat la egalitate 1-1, după ce la pauză a condu cu 1-0, jocul de la Chiscani, județul Brăila, cu Sportul.

După două etape din retur Sporting Liești este pe locul opt în clasamentul seriei I din Liga a III-a cu 24 de puncte din 16 jocuri, Metalosport este pe locul 10 cu 18 puncte din 15 jocuri, iar Avântul Valea Mărului ocupă locul 11 cu 16 puncte din 15 jocuri.

Etapa viitoare se va disputa primul derby județean al returului, la Liești, Sporting, va juca cu Metalosport. Avântul Valea Mărului se va deplasa etapa viitoare la Bacău pentru jocul cu Aerostar.