Home » » VOLEI: Arcada a pierdut în trei seturi pe terenul campionilor

VOLEI: Arcada a pierdut în trei seturi pe terenul campionilor

Echipa masculină de volei Arcada Galați a înregistrat o nouă înfrângere în Divizia A1. În etapa a 20-a Arcada a pierdut cu scorul 0-3 jocul de pe terenul campionilor de la SCMU Craiova. Chiar dacă a început mai bine meciul și a condus în mare parte din set, 8-5, 16-9, Arcada a pierdut setul inaugural 23-25. Celelalte două seturi au fost pierdute de Arcada la punctul 22, (5-8, 16-13, 20-20, set 2; 8-7, 10-16, 16-19, 22-24), la fel ca în primul parțial Arcada nu a reușit să gestioneze finalurile de set.

Arcada: Andrey Zhekov (Filip Despotovski), Andrei Spânu (Andrei Laza), Caio de Pra, Șerban Pașcan (Miroslav Gradinarov, Liviu Cristudor), Nemanja Radovic, Bojan Janic, Nikola Rosic-libero. Antrenori: Marian Apostu și  Nikolay Jeliazkov.

Înfrângerea de la Craiova este a treia consecutivă pentru cei de la Arcada, iar în clasament gălățenii sunt pe locul 4 cu 43 de puncte la 5 puncte de echipa de pe primul loc Steaua București. Pentru Arcada urmează o săptămână cu două jocuri ambele în deplasare. Miercuri, 8 martie, gălățenii vor juca la Dej, cu Unirea, iar sezonul regulat va fi încheiat pe terenul celor de la ”U” Cluj-Napoca.