Home » » VOLEI: Fetele de la CSU au pierdut cu Medicina Târgu Mureș

VOLEI: Fetele de la CSU au pierdut cu Medicina Târgu Mureș

Echipa feminină de volei CSU Galați a înregistrat o nouă înfrângere în Divizia A1. În etapa a II-a din play-out, fetele de la CSU au pierdut pe teren propriu, scor 0-3, jocul cu Medicina Târgu Mureș. CSU a început foarte bine meciul, a condus pe parcursul întregului set inaugural, 8-3, 16-13, dar în final a irosit trei mingi de set după ce au condus cu 24-21. Până la urmă setul a fost cedat în prelungiri, 26-28, după ce au fetele de la CSU au salvat două mingi de set. Celelalte două seturi au fost pierdute cu același scor 18-25, 8-7, 12-16, 17-21, evoluția scorului în setul secund, și 8-7, 16-14, 17-20 evoluția scorului din setul trei.

CSU Galați: Iuliana Cazamir, Adriana Dudnic, Corina Vasilie (Camelia Vasile), Sorina Marian, Elena Ivan, Irina Todașcă (Teodora Șablovschi), Violeta Stan-libero. Antrenor: Ileana Berdilă.

În clasamentul fazei a II-a din Divizia A1, grupa 7-12,. CSU Galați este penultima cu 5 puncte. Următorul meci pentru CSU este programat pentru sâmbătă, 25 martie, la Pitești, cu SCM.