Home » » FUTSAL: Debut cu dreptul pentru United în play-off

FUTSAL: Debut cu dreptul pentru United în play-off

Meciul de debut în actuala ediție a play-off-ului Ligii I a fost câștigat de United. Disputat în Covasna, la Sfântu Gheorghe, primul meci al seriei cu Spicom Sfântu Gheorghe, din sferturile de finală ale Ligii I, a fost câștigat de United, scor 7 - 3, 4 - 0 la pauză. Golurile echipei pregătite de David Asandei au fost marcate de: Ovidiu Tudose-două, Octavian Cireș-două, Andrian Lașcu, Andrei Crăciun și Andrei Apostol.

Sâmbătă, la Galați, Sala Sporturilor ”Dunărea”, este programat meciul doi al seriei, iar dacă va fi cazul, Spicom să câștige meciul de sâmbătă, se va juca și meciul trei al seriei, decisiv, duminică, 24 aprilie, tot la Galați.

În sfertul de finală din care se va alege adversara United în semifinale, dacă va trece de seria cu Spicom, Informatica Timișoara a învins, scor 6 - 0,  la Călărași, Dunărea.