Home » » FUTSAL: United, la o victorie de semifinale. Sâmbătă joacă meciul doi al seriei cu Spicom

După ce la mijlocul săptămânii s-au disputat primele meciuri din play-off-ul Ligii I, faza sferturilor de finală, pe terenul echipelor cu o clasare mai slabă la finalul sezonului regulat, la finalul acestei săptămâni sunt programate meciurile de pe terenul favoritelor din primul tur al play-off-ului.

La Galați, Sala Sporturilor ”Dunărea”, câștigătoarea sezonului regulat din Liga I, United Galați, va juca, sâmbătă, 22 aprilie, începând cu ora 13.30, meciul doi al seriei din sferturile de finală cu Spicom Sfântu Gheorghe. După victoria, scor 7 - 3, de la Sfântu Gheorghe, United mai are nevoie de o victorie pentru a se califica în ”careul de ași” din Liga I, faza semifinalelor. Dacă meciul de sâmbătă va fi câștigat de cei de la Spicom se va juca și meciul trei al seriei, decisiv, duminică, 23 aprilie, tot la Galați.

Alături de United, la o victorie de calificarea în semifinale, sunt și celelalte favorite din primul tur al play-off-ului, Autobergamo Deva, FK Odorheiu Secuiesc și Informatica Timișoara, viitoarea adversară a gălățenilor în semifinale, în cazul unei victorii în jocul cu Spicom.