Home » » HOCHEI: Australia a obținut a doua victorie la Mondialul de la Galați

HOCHEI: Australia a obținut a doua victorie la Mondialul de la Galați

Echipa națională a Australiei a obținut a doua victorie la Campionatul Mondial Divizia a II-a, Grupa A. În primul meci din ziua secundă a grupei de la Patinoarul ”Dunărea”, Australia a învins, scor 3-2 (1-0, 1-2, 1-0), echipa națională a Islandei.

Australia a deschis scorul în minutul 14.23, prin Woodman Jamie, acesta fiind și scorul primei reprize. În partea secundă Australia s-a desprins la 2-0, după golul marcat de Darge Wehebe, însă Islanda a egalat la doi până la a doua pauză, prin golurile marcate de: Bjornsson Olafur și Ingason Steindor. Golul victoriei australiene a fost marcat de Branzelli Paul, în minutul 43 al jocului.

La Campionatul Mondial Divizia a II-a, Grupa A, meciurile continuă. Astăzi, de la ora 16.30, Spania va juca cu Belgia, urmând ca de la ora 20.00, echipa națională a României să joace cu Serbia.