Home » » HOCHEI: România a învins Serbia și a obținut a doua victorie la Mondialul de la Galați

Echipa națională a României a obținut a doua victorie la Campionatul Mondial Divizia a II-a, Grupa A, de la Galați. Ultimul meci din cea de a doua zi a competiției de la Patinoarul ”Dunărea” a fost câștigat de România, scor 4-1 (2-0, 0-1, 2-0).

Echipa României a câștigat prima repriză a jocului cu Serbia, scor 2-0, marcatorii golurilor au fost Botond Flinta și Mihail Georgescu. Echipa națională a Serbiei a redus din diferență în treimea secundă pe care au și câștigat-o, scor 1-0. În ultima repriză România a mai marcat de două ori, prin Biro Matyas și Botond Flinta.

România: Toke Zoltan, Onodi Otto-portari;

Linia a I-a: Flinta Botond, Nagy Istvan, Fodor Csanad, Roberto Gliga, Mihaly Ede

Linia a II-a: Bors Huba, Biro Otto, Biro Gergo, Biro Matyas, Peter Zsolt

Linia a III-a: Salo Alpar, Florian Bocu, Nicușor Lușneac, Mihail Georgescu, Adrian Irimia;

Linia a IV-a: Gecse Hugo, Gyorfy Tihamer, Rokaly Norbert, Barabas Sandor, Rokaly Szilard

Antrenori: Martin Lacroix, Nelu Alexe, Marius Trandafir.