Home » » FOTBAL: Miercuri se joacă meciurile din manșa retur a sferturilor de finală din Cupă. Victoria Independența și Gloria Ivești se întâlnesc în cel mai echilibrat duel al etapei

În Cupa României - faza județeană Galați, sunt programate miercuri, 24 mai, meciurile din manșa retur din faza sferturilor de finală. Capul de afiș al etapei de Cupă este jocul de la Independența, unde două dintre echipele din fruntea Ligii a IV-a, Victoria Independența și Gloria Ivești se vor lupta pentru un loc în semifinalele competiției. În tur, la Ivești, echipa din Independența s-a impus, scor 1 - 0.

La Slobozia Conachi singura echipă din Liga a V-a rămasă în competiție, Flacăra Pechea, va juca cu cei de la Zimbrul Slobozia Conachi, locul 5 în Liga a IV-a. În jocul de la Pechea cei de la Zimbrul s-au impus, scor 5 - 2. Viceliderul Ligii a IV-a, Avântul Vânători, va primi replica, pe teren propriu, a celor de la Unirea Braniștea. În manșa tur, de la Braniștea, cele două echipe au remizat, scor 2 - 2. SC Oțelul Galați își va continua parcursul spre un nou trofeu județean la Piscu, în jocul retur din faza sferturilor, cu cei de la Siretul. În tur SC Oțelul s-a impus, scor 3 - 0.