Home » » FUTSAL: United s-a calificat în finala Ligi I

FUTSAL: United s-a calificat în finala Ligi I

Pentru a doua oară în istoria clubului echipa de futsal United Galați a obținut calificarea în finala Ligii I. Meciul trei al seriei din semifinale cu Informatica Timișoara, a fost câștigat de United, scor 2 - 1. Informatica Timișoara a deschis scorul în minutul 8, iar United a egalat cu 8.25 minute înainte de finalul primei reprize prin Octavian Cireș. Golul victoriei și al calificării în finală a fost marcat de același Octavian Cireș, cu un minut și 59 de secunde înainte de finalul jocului. În finalul jocului echipa din Deva a forțat egalarea, au trimis o minge chiar în bară, însă United a rezistat împinsă de la spate de cei aproape 1.500 de spectatori motivați suplimentar după golul marcat de Cireș. Cu scorul general 2 -1 United obține calificarea în finala Ligii I. În finală United va juca cu Autobergamo Deva.

United: Wellingotn Silva, Ionuț Păduraru - portari;