Home » » VOLEI: Arcada joacă Supercupa la Ploiești

VOLEI: Arcada joacă Supercupa la Ploiești

După ce în finalul sezonului trecut a câștigat primul trofeu din istorie, Cupa României, echipa de volei masculin Arcada Galați are șansa să câștige un nou trofeu în deschiderea noului sezon competițional. Sâmbătă, 30 septembrie, de la ora 17.00,  la Ploiești, Sala Polivalentă, în deschiderea sezonului 2017 - 2018, gruparea gălățeană va disputa Supercupa României.

Pentru a-și trece în palmares al doilea trofeu Arcada Galați - câștigătoarea Cupei României, va trebui să învingă campioana României, Volei Municipal Zalău. Cupa României a fost câștigată de Arcada după ce în finala disputată la Piatra Neamț a învins, scor 3 - 0 (25-18, 25-22, 25-21), chiar adversara din Supercupă, Volei Municipal Zalău.