Home » , » HOCHEI: Debut cu înfrângere pentru Dunărea în Campionatul Național

HOCHEI: Debut cu înfrângere pentru Dunărea în Campionatul Național

Hocheiștii seniori de la Dunărea au debutat cu o înfrângere în noua ediție a Campionatului Național de Seniori. Primul meci din dubla cu Steaua Rangers București, din prima etapă a campionatului intern a fost pierdut de Dunărea, scor 1 - 5 (0 - 1, 1 - 1, 0 - 3), joc disputat pe gheața Patinoarului Olimpic din Brașov.

Pentru Dunărea golul a fost marcat de ucraineanul Andriy Butochnov, jucător transferat de la Steaua în pauza dintre sezoane, din pasa lui Adrian Irimia. Butochnov a marcat în minutul trei al treimii secunde, la scorul 1 - 0 pentru Steaua. Mâine, de la ora 18.30 13.30, tot la Brașov, este programat meciul secund al dublei dintre Steaua și Dunărea.

Dunărea:

Bogdan Popa, Arnold Laszlo - portari;

Nandor Tamas, Timur Rasulov, Attila Goga, Juraj Durkech, Botond Flinta, Ciprian Țapu, Pal Zsombor - fundași;

Hildebrand Szabolcs, Anton Cristian Popa, Robert Krajci, Anton Butochnov, Donatas Kumeliauskas, Levente Lorincz, Mykola Kolyada,  Andriy Butochnov, Szocs Szabolcs, Adrian Irimia, Lajos Nyegres - atacanți;

Cornel Chiriță și Vitali Donika - antrenori. Datele statistice complete ale jocului aici.