Home » , » FOTBAL: Lieștiul părăsește Cupa învinsă la loviturile de departajare

FOTBAL: Lieștiul părăsește Cupa învinsă la loviturile de departajare

Gruparea gălățeană de Liga a III-a, Sporting Liești, a încheiat parcursul în actuala ediție a Cupei României, după o înfrângere, la loviturile de departajare, în fața echipei de Liga a II-a, Dacia Unirea Brăila. Scorul final al disputei de pe ”Liești Arena” a fost 4 - 6, la pauză 0 - 1. Brăila a condus prima, gazdele au revenit și au egalat la doi, în minutele 54 și 73, prin golurile marcate de Iancu și Filimon. În prelungirile jocului Lieștiul a avut șansa de a trece în avantaj, dar lovitura de la 11 metri de care a beneficiat a fost irosită de Munchiu. La loviturile de departajare pentru gazde au marcat doar Dragoș Voicu și Zaharia, în timp ce brăilenii au transformat patru din cele cinci lovituri de departajare executate.