Home » , » FOTBAL: Un nou pas greșit pentru Oțelul, remiză pe teren propriu cu FK Miercurea Ciuc

Suporter Club Oțelul Galați a ajuns la al treilea meci consecutiv fără victorie în Liga a III-a. În etapa a X-a din C1 echipa suporterilor a înregistrat al doilea rezultat de egalitate consecutiv, pe teren propriu, scor 1 - 1, cu cei de la FK Mirecurea Ciuc. Oțelul a intrat în avantaj, scor 1 - 0, la pauză grație golului marcat de George Bârlădeanu, în debutul meciului, minutul patru. La 14 minute de la reluarea reprizei secunde, minutul 59, oaspeții au egalat prin Hogyai. Oțelul a obținut remiza cu harghitenii și datorită intervențiilor providențiale ale portarului Udeanu, în două rânduri, din poziție de singur cu atacantul advers Hogyai.

În urma remizei cu FK Mircurea Ciuc Oțelul, ajunge la 19 puncte, la egalitate de puncte cu liderul Aerostar Bacău. Echipa din Bacău va juca duminică cu Sporting Liești, în ultimul meci al etapei. Pentru SC Oțelul urmează jocul de pe terenul celor de la Olimpic Cetate Râșnov, 4 noiembrie, de la ora 14.00. Pe teren propriu SC Oțelul va juca următorul meci în etapa a XII-a, 11 noiembrie, probabil de la ora 14.00, cu cei de la Sporting Liești.