Home » » FUTSAL: Victorie cu emoții pentru United

FUTSAL: Victorie cu emoții pentru United

Echipa gălățeană de futsal United a obținut a patra victorie stagională. În etapa a V-a United a trecut, pe teren propriu, scor 5 - 4, de CSM Poli Iași. Jocul a fost dominat în mare parte de echipa gălățeană. La pauză United a intrat în avantaj, scor 4  -1. În primele cinci minute United a marcat de trei ori prin:  Lașcu, Cojoc și Covaci. În minutul 9 oaspeții au redus din diferență din lovitură de pedeapsă, dar Constantin Burdujel a stabilit scorul primei părți în minutul 17.

După pauză Adrian Lașcu a reușit dubla iar United a trecut în avantaj, scor 5  -1. În partea secundă antrenorul Cosmin Gherman a folosit întreaga rotație avută la dispoziție, oaspeții au profitat de schimbările din echipa gălățeană și au marcat până la 5 - 4, în ultimul minut, oferindu-le emoții în privința victoriei gălățenilor.

United: Wellington Silva de Oliveira - Adrian Lașcu, Constantin Burdujel, Kailon Borges, Varela Magnus;

Bogdan Covaci, Viorel Cojoc, Octavian Cireș, Andrei Crăciun, Ovidiu Tudose, Andrei Apostol, Vasile Boubătrân, Robert Crișan, Andrei Dinicuță. Antrenor: Cosmin Gherman.

După cinci etape United are 12 puncte și este pe locul trei. Pentru United urmează un nou joc pe teren propriu, luni, 16 octombrie, de la,ora 18.30, gălățenii vor juca cu Dunărea Călărași.