Home » » FUTSAL: Victorie la limită pentru United la Miercurea Ciuc

FUTSAL: Victorie la limită pentru United la Miercurea Ciuc

Vicecampionii de la United au revenit cu o victorie la jocurile din Liga I. În etapa a patra din prima ligă de futsal echipa gălățeană a jucat pe terenul nou promovatei Imperial Wt Miercurea Ciuc. Trupa pregătită de Cosmin Gherman a obținut a treia victorie stagională și s-a impus la limită, scor 3 - 2, la pauză 1 - 0, în fața celor de la Miercurea Ciuc.

United a deschis scorul în finalul primei reprize, cu 1.10 înainte de pauză, prin Octavian Cireș, iar avantajul a fost dublat în debutul reprizei secunde după golul lui Varela. La jumătatea părții secunde United s-a desprins la 3 - 0 prin golul marcat de Borges. Finalul le-a aparținut gazdelor, harghitenii au marcat de două ori consecutiv și au ratat mai multe șanse de egalare, mai exact portarul de la United Welington Silva s-a evidențiat prin intervențiile sale. Victoria de la Miercurea Ciuc este a treia, din patru jocuri pentru United în actuala ediție a Ligii I.

Etapa viitoare United va juca pe teren propriu, luni ,9 octombrie, de la ora 18.00, cu cei de la CSM Poli Iași.