Home » , , , » Iulian Apostol: ”Trebuie să fim cu toții responsabili de ce se întâmplă cu echipa”

La Lider Sportiv, Pro FM Lider FM; Iulian Apotol, team manager SC Oțelul, a vorbit despre ultimele două rezultate ale echipei, remiza de pe teren propriu cu KSE  Târgu Secuiesc și înfrângerea de la Roman. Despre remiza cu KSE Iulian Apostol a spus: ”Este foarte clar nu avem voie să facem pași greșiți. În prima repriză cu  KSE Târgu Secuiesc nu am arătat rău, am fost echipa care a impus ritmul, am avut posesie și câteva situații.Trebuie să realizăm că putem mai mult. Suntem Oțelul, iar la nivelul ăsta, așa cum văd eu lucrurile, trebuie să avem un 2 - 0 la pauză, să impunem ritmul. Este clar că remiza de acasă cu KSE a lăsat un gust amar, am avut un jucător în plus. În prima repriză nu am arătat rău, dar după ce am rămas în superioritate numerică parcă ”ne-am pierdut busola”. Am fost haotici în mare majoritate a timpului, golul plutea, era vizibil pentru orice cunoscător de fotbal. Și mai supărător este că ele vin în urma unor greșeli personale, pentru că chair dacă joci în inferioritate și dai gol de la 25 - 30 de metri se poate întâmpla, dar la noi a fost un cumul de greșeli”.

Legat de prima înfrângere din Liga a III-a, Apostol a declarat:”Îmi este foarte greu să analizez jocul echipei, asta șine de antrenor, dar o radiografie putem face. Este clar că mergeam  acolo la victorie, dacă câștigam meciul de acasă aveam două rezultate din trei, ar fi fost diferit. Au fost greșeli iarăși personale, asta este foarte trist pentru noi, toate golurile le-am luat pe greși personale, luft-uri, poziționări greșite, interpretări greșite, chestii de de comunicarea. Nu putem să reacționam la astfel de greșeli, nu știu de ce, posibil este ceva psihic, poate obiectivul clubului este prea măreț pentru anumiți jucători. Trebuie să stăm să analizăm. Este și vina noastră, a celor din administrație și noi cu eiacolo . Trebuie să ne asumăm greșelile și ale jucătorilor, reprezentăm clubul și trebuie să fim cu toții responsabili de ce se întâmplă cu echipa”, a spus Iulian Apostol.