Home » , , , » FOTBAL: CSU ”Dunărea de Jos” - opt goluri pentru a opta victorie în Liga a IV-a

FOTBAL: CSU ”Dunărea de Jos” - opt goluri pentru a opta victorie în Liga a IV-a

CSU ”Dunărea de Jos” Galați, una dintre favoritele la titlu în Liga a IV-a Galați, și-a trecut în cont a opta victorie stagională în etapa a XI-a din primul eșalon fotbalistic județean. Studenții profesorului Cătălin Savu au jucat în runda cu numărul 11 la Brăhășești, cu cei de la Juventus Toflea, și s-au impus cu socrul 8 - 3, după ce la pauză scorul era egal 2 - 2.

Adrian Grigoraș a fost omul meciului cu cele patru goluri marcate, Gheorghiță Țuiu a reușit o dublă, iar lista marcatorilor este completată de Daniel Dajbog și Bogdan Popov cu câte o reușită.

”Am condus cu scorul 2 - 0, gazdele ne-au egalat la doi, acesta fiind și scorul pauzei. Imediat după pauză echipa din Toflea a trecut la conducere, scor 3 - 2, gol marcat din lovitură de pedeapsă. Însă băieții au revenit, iar la final ne-am impus cu scorul 8 - 3. Vom vedea ce va fi în continuare, deocamdată suntem în grafic. Pentru noi urmează jocul de pe teren propriu cu Viitorul Costache Negri, sâmbătă, 18 noiembrie”, ne-a spus antrenorul de la CSU profesorul Cătălin Savu.

CSU ”Dunărea de Jos”: Măstăcan - Lungu, Moise, Florea, Serea - Țuiu, Ignat, Rotaru (Pațilea) Dajbog (I. Bogdan) - Grigoraș (Dănăilă), Popov (Gheorghiu).