Home » , » FOTBAL: Lieștiul a remizat la Focșani, gazdele au egalat din penalty

FOTBAL: Lieștiul a remizat la Focșani, gazdele au egalat din penalty

Ultimul joc din deplasare din acest an a fost încheiat de Sporting Liești cu o remiză. În etapa a XIV-a din Liga a III-a, seria I, gruparea din Liești a jucat la Focșani cu nou promovata CSM 2007. Jocul s-a încheiat la egaliatate, scor 1 - 1. Lieștiul a marcat prima, prin Daniel Munchiu, în minutul 47, gazdele au egalat în finalul jocului, minutul 80, din penalty.

Sporting Liești a început meciul cu echipa: Vădeanu - Stancu, Voicu, Manea, Filimon, Munchiu, Adamache, Iancu, Zaharia, Mihu, Constantinescu. Au mai jucat: Blănaru, Lovin, Coman, Preda. Antrenopri: Ionuț Niculcea și Dorinel Matei.

Cu o etapă înainte de finalul turului Sporting Liești este pe locul cinci cu 23 de puncte din 13 jocuri, la egalitate de puncte cu echipa de pe locul șase Bucovina Rădăuți. De altfel, în etapa a XV-a, ultima din tur, 2 decembrie, ora 14.00, Sporting Liești și Bucovina Rădăuți se vor întâlni în meci direct pe ”Liești Arena”, meci pentru stabilirea locului cinci al finalul turului.