Home » , , , » FOTBAL: ”Studenții” de la CSU ”Dunărea de Jos” au terminat turul Ligii a IV-a pe locul doi

CSU ”Dunărea de Jos” Galați a încheiat meciurile din turul Ligi a IV-a cu o victorie. În ultima etapă din tur ”studenții” au jucat la Independența cu echipa locală Victoria, joc câștigat de CSU cu scorul 3 - 1. Gazdele au deschis scorul în minutul 10, CSU a replicat imediat și a egalat prin Adrian Grigoraș, 1- 1 fiind și scorul primei părți. După pauză CSU a mai marcat de două ori, Adrian Grigoraș a reușit ”dubla” în minutul 61, iar Adrian Brumaru a stabilit socrul final în minutul 83.

Profesorul Cătălin Savu a început meciul cu formula: Măstăcan - Rotaru, Moise, Florea, Serea, Ignat, Iordache, Dajbog, Țuiu, Grigoraș, Popov. Rezerve: Crișan, I. Bogdan, Gheorghiu, Pațilea, Neagu, Brumaru, Dănăilă.

”Studenții” au încheiat turul pe locul doi cu cu 30 de puncte, golaveraj 55 - 11, cel mai bun atac din Ligă, un punct mai puțin decât campioana de toamnă Unirea Braniștea.