HOCHEI: Victorie ”mică” pentru Dunărea cu Sportul

21
Hocheiștii de la Dunărea au câștigat primul meci din  dubla cu Sportul din acest weekend de la Galați. Spre deosebire de jocurile anterioare, când le administrau ”studenților” scoruri mari, în jocul de sâmbătă gălățenii ”au lăsat-o mai moale” și s-au impus cu scorul 9 – 3. După o primă repriză încheiată la egalitate, scor 2 – 2, Sportul a condus cu 2 – 0, Dunărea s-a impus în treimea secundă cu scorul 3 – 0, iar ultima repriză a fost câștigată de gălățeni, scor 4 – 1. Golurile gălățenilor au fost marcate de: Nyerges Lajos, Timur Rasulov, Flinta Botond, Szocs Szabolcs (două), Marius Mărcuș, Alexandru C Munteanu, Lorincz Levente și Anton Butochnov. Pentru Dunărea au evoluat astăzi doi dintre ”gladiatori” Remus Gheorghe – debutant la seniori, și Dragoș Petrică.
Dunărea: Bogdan Alexandru Popa, Laszlo Arnold – portari;
Flinta Botond, Pal Zsombor – Timur Rasulov, Ciprian Țapu – Goga Attila, Tamas Nandor – fundași;
Lorincz Levente, Szocs Szabolcs, Nyerges Lajos – Alexandru Cristian Munteanu, Anton Butochnov, Marius Măruș – Remus Gheorghe, Dragoș Petrică, Anton Cristian Popa – atacanți;
Antrenor: Cornel Chiriță.