Home » , , » FOTBAL: Oțelul a remizat la Hărman și a încheiat turul la două puncte în spatele liderului

sursa foto: facebook/AFC Hărman

SC Oțelul a încheiat jocurile din priam parte a Ligii a III-a cu o remiză. În ultima etapă din tur echipa suporterilor a remiza, scor 1 - 0, la pauză 1 - 1, pe terenul celor de la AFC Hărman. Căpitanul George Bârlădeanu a deschis scorul în minutul 5, gazdele au egalat cu cinci minute înainte de pauză. Jocul de la Hrăman s-a disputat pe un teren greu, plin de noroi, îmbibat cu apă.

Turul Ligii a III-a, seria I  a fost încheiat de SC Oțelul pe locul 4 cu 29 de puncte din 14 jocuri, două puncte mai puțin decât liderul seriei Aerostar Bacău, 31 de puncte. Locul doi la finalul turului este ocupat de CSM Roman, 30 de puncte, iar ultima treaptă a podiumului este ocupată de FK Miercurea Ciuc 30 de puncte. În prima etapă din retur, martie 2018, SC Oțelul are programat meci pe terenul celor de la Metalosport.