Home » , » HANDBAL: CSU Danubius - o nouă înfrângere în Liga Florilor

HANDBAL: CSU Danubius - o nouă înfrângere în Liga Florilor

Echipa de handbal feminin CSU Danubius a înregistrat o nouă înfrângere în Liga Florilor. În etapa a XII-a din LNHF echipa pregătită de Valeriu Costea a cedat cu scorul 18 - 23 ( 8 - 16), jocul de pe teren propriu cu HC Zalău. Cu excepția a două momente din prima parte a jocului, minutul 10 și minutul 12, când cele două echipe s-au aflat la egalitate, scor 4 - 4 și 5 - 5, echipa oaspete s-a aflat la conducere pe tot parcursul jocului. Cea mai bună marcatoare de la Danubius a fost Ala Sheiko cu 8 goluri.

Înfrângerea cu HC Zalău este a opta în actuala ediție din Liga Florilor, iar cu o etapă înainte de finalul turului CSU Danubius este pe locul 10, ultimul care asigură salvarea directă de la retrogradare, cu 12 puncte din 12 jocuri, poziția echipei gălățene este amenințată de U Cluj, 11 puncte, 12 jocuri. Turul campionatului Ligii Florilor va fi încheiat de CSU Danubius cu un joc pe teren campioanelor de la CSM București, vineri, 19 ianuarie, de la ora 19.00, jocul va fi transmis în direct la Digi Sport și Telekom Sport.