Home » , , , , » Zimbrul Slobozia Conachi a câștigat ediția 2018 a Cupei de Iarnă ”Nicolae Rainea”

sursa foto: AJF Galați

Sala de handbal din complexul Siderurgistul a găzduit duminică turneul final al Cupei de Iarnă ”Nicolae Rainea”, competiție organizată în sală de Asociația Județeană de Fotbal Galați. La turneul final au participat cele patru câștigătoare de zonale: Quantum Club Galați, Gloria Ivești, Zimbrul Slobozia Conachi și Unirea Braniștea - toate cele patru echipe sunt angrenate în Liga a IV-a.

Ediția din acest an a competiției organizate în memoria fostului mare arbitru internațional Nicolae Rainea a fost câștigată de Zimbrul Slobozia Conachi, una dintre echipele implicate în lupta la titlu în Liga a IV-a. Zimbrii din Slobozia Conachi au câștigat toate jocurile disputate la turneul final, 4 - 0 cu cei de la Quantum Club Galați, 5 - 0 cu Gloria Ivești și 7 - 1 cu Unirea Braniștea în finala competiției. După rezultatele de la turneul final clasamentul ediției 2018 a Cupei de Iarnă este: 1. Zimbrul Slobozia Conachi 2. Unirea Braniștea 3. Gloria Ivești 4. Quantum Club Galați.

Premiile individuale  de la turneul final au fost câștigate de: Marian Filoteus Bursuc, Unirea Braniștea, jucătorul turneului final, Claudiu Racoviță, Gloria Ivești, golgheterul turneului final, Alin Comănescu, Zimbrul Slobozia Conachi, portarul turneului final.