Home » » FOTBAL: Metalosport a reușit ce n-a reușit Oțelul!

FOTBAL: Metalosport a reușit ce n-a reușit Oțelul!

Ce nu au reușit cei de la SC Oțelul, să marcheze în poarta harghitenilor de la AFC Odorheiu Secuiesc, au făcut-o cei de la Metalosport. Ultima clasată din seria I, Liga a III-a, a pierdut, scor 1 - 6, la pauză 1 - 3, jocul de pe teren propriu cu AFC Odorheiu Secuiesc. Cu o etapă înainte SC Oțelul a remizat, scor 0 - 0, chiar cu echipa în poarta căreia Metalosport a marcat abia al treilea gol al sezonului. Golul a ost marcat de Marius Nejneru, în minutul 31, la scorul 2 - 0, pentru harghiteni.

Pentru Metalosport urmează un alt meci cu o echipă din Harghita, sâmbătă,24 martie, de la ora 15.00, echipa gălățeană va juca pe terenul celor de la FK Miercurea Ciuc, în tur ciucanii s-au impus cu scorul 3 - 1.