Home » , , , » Sebastian Bobocea: ”În acest meci, nu a fost un învins, ci numai învingători!”

Sebastian Bobocea: ”În acest meci, nu a fost un învins, ci numai învingători!”

În derby-ul etapei a 19-a din Liga a IV-a Galați, Gloria Ivești a cedat la limită, scor 2 - 3, jocul cu Zimbrul Slobozia Conachi, după ce Gloria a condus cu scorul 2 - 0. Președintele clubului din Ivești, Sebastian Bobocea, a pus înfrângerea cu ”zimbrii” pe lipsa condiției fizice a băieților săi, dar și a valorii superioare a echipei din Slobozia Conachi.  ”În acest meci, nu a fost un învins, ci numai învingători! A fost o presiune foarte puternică pentru noi, iar ei au fost un pic mai puternici în aceste momente. Cred că în trecut, băieții nu ar fi luptat atât de mult ca acum. Poate ar fi pierdut mingile mai ușor. Dar la meciul acesta, au dat tot ce au avut mai bun din ei, au luptat din răsputeri și asta mă face foarte fericit. Cred că victoria cea mai mare a noastră e că am jucat de la egal la egal cu o echipa cu jucători atât de buni ca cei de la Slobozia. În prima repriza am jucat foarte bine la început. Am condus înca din primele 15 minute cu 2-0, prin golurile lui Corozel Emanuel, dar n-am fost destul de constanți apoi, pentru că ne lipsesc antrenamentele fizice. Mulțumim suporterilor din tribune care au venit în număr atât de mare pentru că ne-au susținut și le sunt foarte recunoscător. E frumos să ai astfel de meciuri, din care toată lumea câștigă!”.