Home » » Victorie consistentă pentru SC Oțelul în etapa intermediară din Liga a III-a

Victorie consistentă pentru SC Oțelul în etapa intermediară din Liga a III-a

În seria I din Liga a III-a este programată la mijlocul săptămânii o nouă etapă intermediară. marți, în prima zi a etapei, SC Oțelul a primit pe teren propriu, replica celor de la CSM Roman, locul 5 în clasament înaintea etapei, una dintre echipele redutabile ale seriei. Chiar dacă romașcanii au deschis scorul, minutul 13, Oțelul a întors soarta meciului până în pauză, prin golurile marcate de: Sălăgeanu, minutul 19, Necșulescu (33), Cârjan (45). Cu 3 - 1 după primele 45 de minute, Oțelul a mai marcat de două ori în finalul jocului, Muscă (83), iar Bahnașu a stabilit scorul final 5 - 1, în prelungirile jocului.

Oțelul este pe locul doi în clasamentul seriei I cu 52 de puncte (23 de jocuri), contracandidatele gălățenilor la locul care asigură promovarea în eșalonul superior Aerostar Bacău 52 de puncte (22 de jocuri) și FK Miercurea Ciuc 49 de puncte (21 de jocuri), vor juca miercuri cu Olimpic Cetate Râșnov și AFC Hărman.

Pentru SC Oțelul urmează, probabil, cel mai greu meci din acest retur de până acum. Sâmbătă, 28 aprilie, de la ora 17.00, gălățenii vor juca în Harghita cu FK Miercurea Ciuc.