Home » , » Vitor Costa: ”Dacă mai aveam un minut cu siguranță câștigam”

Vitor Costa: ”Dacă mai aveam un minut cu siguranță câștigam”

United și FK Odorheiu Secuiesc au remizat, scor 4 - 4, cu golul egalării marcat de Viorel Cojoc cu 20 de secunde înainte de final. Antrenorul gălățenilor, Vitor Hugo Costa, s-a declarat, la finalul jocului, mândru de echipa sa și de atitudinea echipei pe care o pregătește. ”Mai avem două meciuri, unul sâmbătă cu Dunărea Călărași, apoi ultima ”finală” la Odorhei. Era bine să câștigăm miercuri, pentru că rezolvam aproape tot. Dar, așa a vrut Dumnezeu, așa au vrut și alții, Mă bucur că la sfârșit echipa a avut atitudine, sunt mândru de băieți.  Le-am spus că dacă vom juca în cinci vom schimba rezultatul, așa a fost, 4 - 4, sunt foarte mândri de băieți”.

Gălățenii au marcat două goluri în ultimul minut al jocului, iar Vitor Hugo Costa a declarat că dacă mai era un minut de jucat echipa gălățeană câștiga jocul:  ”Cu trei jucători în teren era ușor să luăm gol, am zis ca dacă intră cinci jucători pe teren  o să încercăm să facem un egal. Dacă mai aveam un minut cu siguranță câștigam. Am avut multe ocazii, dar nu a intrat, a jucat doar United. Știm foarte bine cum joacă echipa din Odorhei, pe contraatac. Din șase șuturi au dat patru goluri. Noi am dat de patru ori în bară, face parte din joc, trebuie să fiu fericit cu 4 - 4”, a spus Vitor Hugo Costa.