Home » , , » Phoenix joacă meciul doi al seriei de la Cluj în direct la FRB TV

Phoenix joacă meciul doi al seriei de la Cluj în direct la FRB TV

Echipa masculină de baschet de la Phoenix joacă vineri, la Cluj - Napoca, meciul doi al seriei cu campionii de la U BT. Primul meci al sfertului, disputat marți în Sala Polivalentă din Cluj, a fost câștigat de gazde cu scorul 98 - 69, astfel că cei de la U conduc cu scorul 1 - 0 la general în sfertul de final cu Phoenix.  Meciul de vineri se va disputa începând cu ora 18.00, și va fi transmis în direct de FRB TV, canalul de youtube al Federației Române de Baschet.

Seria din sferturi Phoenix - U Cluj, se joacă după sistemul cel mai bun din cinci jocuri, după cele două jocuri de la Cluj seria se va muta la Galați, meciul trei fiind programat să se dispute marți, 8 mai, de la ora 18.00. În semifinalele LNBM se califică echipa care ajunge la trei victorii.