Home » , » SC Oțelul și Sporting Liești au remziat în ultima etapă a sezonului din Liga a III-a

Cele două echipe gălățene rămase în Liga a III-a au încheiat sezonul în seria I cu câte o remiză. SC Oțelul a încheiat primul sezon în eșalonul trei cu un egal, scor 1 - 1, pe teren propriu cu FC Hărman. La pauză SC Oțelul a intrat în avantaj 1 - 0 după golul marcat de George Cârjan, brașovenii au egalat în minutul 64, prin Mugurel Buga, în minutul 64. SC Oțelul a încheiat sezonul pe locul trei cu 60 de puncte, 17 victorii, 9 remize, 2 înfrângeri, opt puncte mai puțin decât câștigătoarea seriei Aerostar Bacău.  ”Meciul cu Hărman a fost spectaculos, nu am făcut chiar cel mai bun meci al nostru, cu siguranță puteam avea altă evoluție, sunt de apreciat și cei de la Hărman, una dintre puținele echipe care au venit aici și au încercat să joace fotbal fără să arunce mingi, cred că avem ce învăța de la meciul cu cei de la Hărman, jucătorii sunt puțin dezamăgiți, asa și trebuie”, a declarat la finalul jocului antrenorul de la SC Oțelul, Alexandru Ciobanu.

Sporting Liești a terminat al cincilea sezon consecutiv în Liga a III-a cu o remiză, scor 1 - 1, la Rădăuți, pe terenul celor de la CSM Bucovina. Prima parte a fost încheiată de echipa din Liești în avantaj, 1 - 0, prin golul marcat de Iancu. Gazdele au egalat la zece minute de la reluarea jocului. Sezonul a fost încheiat de Sporting Liești pe locul 7 în seria I cu 44 de puncte, 13 victorii, 5 remize, 10 înfrângeri.