Home » , » Oțelul a remizat cu Metalul Buzău în al doilea amical al verii

Oțelul a remizat cu Metalul Buzău în al doilea amical al verii

sursa foto: Oțelul Galați

Suporter Club Oțelul Galați a susținut sâmbătă al doilea meci amical din această perioadă precompetițională. Gruparea gălățeană a jucat pe teren propriu cu colega de eșalon Metalul Buzău, locul 5 în seria a II-a din Liga a III-a sezonul trecut.  Jocul s-a încheiat la egalitate, scor 1 - 1, remiza 1 - 1 fiind înregistrată din prima repriză. Andrei Antohi a deschis scorul în minutul 12, gruparea buzoiană a egalat cu un sfert de oră înainte de pauză. Antrenorul Stelian Bordieanu a rulat întreg lotul avut la dispoziție, noutatea din lotul Oțelului a fost Bogdan Balint, un fundaș stânga provenit de la Poli Iași probat de Oțelul.

Jocul cu Metalul Buzau a fost al doilea meci de pregătire pentru Oțelul, în precedentul echipa gălățeană a învins, scor 1 - 0, o altă colegă de eșalon SR Brașov. Miercuri, 8 august, de la ora 11.00, tot pe arena proprie Oțelul va juca un nou meci amical cu brăilenii de la Sportul Chiscani, echipă ce a pierdut recent, cu scorul 2 - 1, jocul din turul I al Cupei României cu cei de la CSU ”Dunărea de Jos” Galați.