Home » , , , » Oțelul s-a impus în amicalul cu Sportul Chiscani

Oțelul s-a impus în amicalul cu Sportul Chiscani

Gruparea gălățeană de Liga a III-a Suporter Club Oțelul Galați a obținut a doua victorie în jocurile amicale din această perioadă precompetițională. Într-un joc disputat pe propria arenă SC Oțelul a trecut cu scorul 2 - 1 de colega de eșalon Sportul Chiscani. George Cârjan a deschis scorul în minutul 30, echipa din Brăila a stabilit scorul pauzei după alte zece minute. În partea secundă celălalt atacant din echipa gălățeană, Marius Matei a marcat pentru 2 - 1 prin intermediul unei lovituri de pedeapsă.

În jocul cu echipa brăileană antrenorul Stelian Bordieanu a testat doi jucători, Robert Dumitru, de la FC Voluntari, și Marian Manea, de la colega de eșalon Metalul Buzău. Echipa de star a Oțelului a fost: Udeanu - David, Ghiocel, Puțanu, Stoian, Moglan, Chiriac, Stan, Antohi, Cărjan. Au mai jucat: Iliescu - Al. Vasile, Gâță, Manău, R. Dumitru, M. Dumitru, A. Bordieanu, A. Munteanu, M. Manea, Sălăgeanu, Matei.

Până la debutul în meciurile oficiale SC Oțelul va juca sâmbătă, 11 august, un nou meci amical pe terenul celor de la CSM Râmnicu Sărat, Liga a III-a, urmând ca miercuri, 15 august, să joace primul meci oficial al sezonului, în turul II al Cupei României, pe terenul celor de la Pescărușul Sarichioi Jr., Tulcea.