Home » , , » Înfrângere rezonabilă pentru CSM Galați pe terenul campioanelor de la CSM București

Handbalistele de la CSM Galați au pierdut, duminică, jocul disputat în Capitală, Sala Rapid, pe terenul campioanelor de la CSM București. La finalul celor 60 de minute de joc CSM - ul bucureștean s-a impus cu scorul 26 - 19, după ce la pauză echipa campioană avea avantaj de șase goluri, scor 14 - 8, diferență rezonabilă dată fiind diferența dintre bugetele celor două echipe.

Ala Sheiko și Iulia Artean au fost cele mai bune marcatoare de la CSM Galați, ambele cu câte șase reușite, celelalte marcatoare de la CSMG au fost: Cătălina Cioaric și Elena Livrinikj câte două goluri, Denisa Șelever, Cristina Clisu și Raluca Tănasă câte un gol.

După trei etape din Liga Florilor handbalistele de la CSM Galați sunt pe locul 12, din 14 în clasament cu un punct. Pentru echipa gălățeană urmează un alt joc în deplasare, joi, 20 septembrie, la Brașov, urmând ca în etapa a V-a, să joace pe teren propriu cu Dunărea Brăila, în jurul datei de 7 octombrie.