Home » , » Victorie consistentă pentru Sporting Liești în etapa a IX-a din Liga a III-a

Victorie consistentă pentru Sporting Liești în etapa a IX-a din Liga a III-a

Gruparea gălățeană de Liga a III-a, Sporting Liești a reușit cea mai clară victorie din acest sezon. În etapa a IX-a echipa gălățeană a jucat pe terenul celor de la CSM Roman - grupare ce ocupă ultimul loc în clasamentul seriei I.

Lieștiul s-a impus la Roman cu scorul 5 - 1, la pauză 2 - 0. George Bârlădeanu a deschis scorul, în minutul 22, din lovitură de pedeapsă, Claudiu Maftei a dublat avantajul, în minutul 38. După pauză gazdele au redus din diferență în minutul 50, dar Andrei Mihu, în minutul 58, Cristian Bahnașu, în minutul 64, și Robert Țicămucă, în minutul 72, au marcat pentru stabilirea scorului final.

Victoria de la Roman este a parta în acest sezon pentru echipa din Liești, iar în clasament gruparea gălățeană este pe locul 7 cu 14 puncte din nouă jocuri. În etapa a X-a, 27 octombrie, de la ora 15.00, Lieștiul va juca pe teren propriu, Liești Arena, cu KSE Târgu Secuiesc.