Home » , , , » CSM Arcada a revenit de la 0 - 2 și s-a impus în prelungiri la Baia Mare

CSM Arcada a revenit de la 0 - 2 și s-a impus în prelungiri la Baia Mare

Echipa de volei masculin CSM Arcada Galați a obținut doar două puncte în deplasarea de la Baia Mare cu Știința Explorări. Gruparea gălățeană, una dintre principalele favorite la titlu în acest sezon, se poate declara mulțumită cu cele două puncte câștigate la Baia Mare după desfășurarea scorului. Gazdele au condus cu 2 - 0, dar echipa gălățeană a revenit a egalat la doi și s-a impus în prelungiri.

Formația din Baia Mare s-a impus în primele două seturi cu 25 - 20 (8 - 6, 16 - 12, 21 - 17) și 25 - 23 (7 - 8, 15 - 16, 21 - 20, 23 - 22). Arcada a revenit în seturile trei și patru câștigate 25 - 18 (8 - 6, 16 - 11, 21 - 15) și 25 - 15 (8 - 5, 16 - 7, 21 - 12). la scorul 2 - 2 s-a jucat și setul cinci, iar în decisiv Arcada s-a impus cu scorul 15 - 8.

Victoria cu echipa din Baia Mare este a treia pentru CSM Arcada, iar în clasamentul al zi din Divizia A1 echipa gălățeană este pe locul doi cu 8 puncte. pentru CSM Arcada urmează primul joc de pe tern propriu din acest sezon, 10 noiembrie, cu cei de la SCMU Craiova.